Dolmabahçe Sarayı


Avrupa sanatı üslûplarının bir karışımı olarak 1843-1856 yılları arasında inşa edilmiştir. Sultan Abdülmecit’in mimarı Karabet Balyan’ın eseridir. Osmanlı Sultanlarının her devirde birçok sarayı bulunurdu. Ancak esas saray olan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayının tamamlanmasından sonra terk edilmiştir. Dolmabahçe Sarayı 3 katlı, simetrik planlıdır. 285 odası ve 43 salonu vardır. Denizden 600 metrelik bir rıhtımı,kara tarafında ise birisi çok süslü 2 abidevi kapısı vardır. Bakımlı ve güzel bir bahçenin çevrelediği bu sahil sarayının ortasında, diğer bölümlerden daha yüksek olan tören ve balo salonu yer alır. Sarayın giriş tarafı Sultanın kabul ve görüşmeleri, tören salonunun diğer tarafındaki kanat ise harem bölümü olarak kullanılmıştı. İç dekorasyonu, mobilyaları, ipek halı ve perdeleri ve diğer tüm eşyası eksiksiz olarak, orijinaldeki gibi günümüze gelmiştir.

DENİZ MÜZESİ
Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan İstanbul deniz Müzesi içerdiği koleksiyon Çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden biridir. Koleksiyonunda yaklaşık 20.000 adet eser bulunmaktadır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Bağlı olan Deniz Müzesi, Türkiye’de kurulan ilk askeri müzedir. Ana sergi binası 3 katlı olup, 1500m2’ lik alana sahiptir. Bina bulunan 4 Büyük salon ve 17 oda sergi alanı olarak kullanılmaktadır.

YILDIZ SARAYI

Beşiktaş, Ortaköy ve Balmumcu arasında, Boğaziçi'ne egemen bir konumda 500.000 m² lik bir alanı kaplayan Yıldız, yerleşim tarihi Bizans dönemine dek inen bir koruluktur. İstanbul'un Türklerin eline geçmesinden sonra “Kazancıoğlu Bahçesi” adıyla anılan bu koruluk, büyük bir olasılıkla Sultan I. Ahmed Dönemi'nde (1603-1617) padişahın “Has Bahçe”leri arasına katılmıştır.

YILDIZ PARKI
   
İçinde bir kır kahvesi ve iki tane köşk var. Parkta 18. ve 19. yüzyıllarda yapılmış Malta ve Çadır Köşkleri bulunuyor. Malta Köşkü, restoranında Türk mutfağından dünya mutfağına, seçme lezzetleri birarada bulabileceğiniz köşkte, haftasonları brunch ve gün boyu açık büfe yemek servisi veriliyor. Fiyatları şehir merkezinde, denizli, manzara ve doğa ortamı için oldukça cazip.

Tur Programı

ALTERNATİF TURLAR

Dolmabahçe Sarayı+Harbiye Askeri Müzesi
Dolmabahçe Sarayı+Harbiye Askeri Müzesi+Yıldız Sarayı
Dolmabahçe Sarayı+Harbiye Askeri Müzesi+Deniz Müzesi
Dolmabahçe Sarayı+Harbiye Askeri Müzesi +Yıldız Parkı

TUR PROGRAMI

09.00-9:30  Okuldan Hareket /16.00-16:30 Okula varış
TURUN YAPILABİLCEĞİ GÜNLER
Çarşamba-Cuma-Cumartesi-Pazar

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

Son Model Araçlarla Ulaşım, Tüm giriş Ücretleri , Tur Lideri, Koltuk Kaza Sigortası, Kokartlı Rehber, Öğle Yemeği (isteğe bağlı )

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Veli Giriş Ücretleri,Tüm Şahsi Harcamalar

NOT: İsteğe Göre Programlarda Değişiklik Yapılabilir.